Jak usunąć klej kropelka z ubrania?

Jak usunąć klej kropelka z ubrania?

Jak usunąć klej kropelka z odzieży? Oto nasz poradnik!

Klej kropelka na ubraniu potrafi być bardzo dużym problemem. Wiele osób zastanawia się więc nad tym, jak skutecznie go usunąć? Na szczęście można to zrobić stosunkowo łatwo.

Super kleje, czyli te powstające z udziałem cyjanoakrylanem potrafią błyskawicznie skleić niemalże każdy materiał. Z tego względu znajdują zastosowanie zarówno w domu, jak i na warsztatach. Niestety czasami może zdarzyć się tak, że pod wpływem chwilowej nieuwagi kilka kropel znajdzie się na naszym ubraniu. Warto wtedy nie panikować, gdyż jego usunięcie jest możliwe, chociaż faktycznie wymaga nieco wysiłku.

Jak usunąć klej Super Glue i Kropelka?

Podstawą w walce z każdym błyskawicznym klejem cyjanopanowym jest tłuszcz, więc warto użyć w tym celu dobrego mydła. Najpierw zatem mokre ubranie należy porządnie namydlić, a następnie wyszorować pod ciepłą wodą. W przypadku, gdy mamy do czynienia z czyszczeniem delikatnego materiału (np. jedwabiu), to wówczas dobrze jest dodać jeszcze do roztworu sok z cytryny. Jeśli natomiast mamy trudności z jego zdobyciem, to zamiennie można użyć też octu. Czasami dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również margaryna, gliceryna lub olej. W celu usunięcia plamy wystarczy energicznie pocierać nimi plamę do czasu zniknięcia plamy, a następnie całość zaprać.

Klej wciąż jest na ubraniu – co robić?

Jeśli okaże się, że powyższe metody zawiodły, to można spróbować jeszcze użyć acetonu czy też kosmetycznego zmywacza do paznokci. Właściwości chemiczne tych substancji pozwalają im bowiem rozpuszczać klej na ubraniach. Oczywiście nie możemy tutaj wymagać błyskawicznego efektu, dlatego też warto wykazać się cierpliwością. Jeśli chodzi natomiast o sposób użycia, to nanosimy je na plamę, a następnie czekamy około dziesięciu minut i pierzemy. Warto też zaznaczyć, że kleje kropelka i inne nie znoszą upałów, więc użycie wysokiej temperatury (np. z żelazka) może także zadziałać.

Podsumowanie

Jak widać skuteczne usunięcie klejów na bazie cyjanoakrylanu jest możliwe. Warto spróbować najróżniejszych podanych powyżej sposobów, gdyż któryś może okazać się skuteczny. Niech nas również możliwe zabrudzenia nie odciągają od zakupu tego typu produktów, gdyż wiadome jest, że klej kropelka sprawdzi się w bardzo wielu sytuacjach, choć faktycznie przy jego aplikacji trzeba uważać na to, by nie skapnął na strój roboczy.