Miarki zwijane

Miarki zwijane to popularne sprzęty służące do dokonywania pomiarów. W tej kategorii oferujemy miary o różnych długościach pochodzące wprost od najlepszych marek, jak Milwaukee, Yato, EPM, Gertu i innych!

Miary zwijane od lat towarzyszą różnych specjalistom w codziennych obowiązkach. Te popularne narzędzia pomiarowe pozwalają bowiem między innymi szybko i sprawnie dokonywać niezbędnych pomiarów zarówno w pracy, jak i domu. Co ciekawe jak pokazuje praktyka, mogą one również skutecznie zastępować, chociażby poziomice inne sprzęty. A co jeszcze warto wiedzieć, gdy chodzi o wspomniane akcesoria?

Miary zwijane – rodzaje

Tak jak przy innych narzędziach pomiarowych, tak i miarki zwijane również dzielą się na kilka rodzajów. Oprócz długości najpowszechniejszy podział dotyczy też materiału wykonania. Pod tym względem wyróżniamy:

  • stalowe miary
  • miary z tworzywa sztucznego

Te ostatnie to po prostu najczęściej te wykonane z plastiku, który to pozwala doskonale połączyć niską wagę oraz wytrzymałość produktu. Ponadto trzeba też zaznaczyć, że na przykład miary plastikowe będą znacząco tańsze, niż te wyprodukowane ze stali, czy też drewna.

Jak wybrać idealną miarę zwijaną?

Materiał, długość i dodatkowe funkcje – na te trzy elementy powinniśmy głównie zwrócić uwagę podczas zakupu najlepszej miary zwijanej. Materiał, z którego wytworzono miarę jest ważny, gdyż to on z reguły odpowiada za wytrzymałość produktu. I chociaż wydawać by się mogło, że zawsze należy wybierać te najbardziej odporne na uszkodzenia, to jednak nie zawsze jest to właściwe podejście. Realizując bowiem proste domowe prace, niekoniecznie będziemy przecież potrzebować tak twardej i ciężkiej miary zwijanej. Zamiast tego lepiej będzie więc postawić na lżejsze i bardziej kompaktowe modele. Podobnie sytuacja ma się też jeśli chodzi o długość miary zwijanej. Generalną zasadą, która powinna nam przyświecać, jest to, aby zasięg miary dobierać pod kątem planowanej powierzchni pomiarowej. Oznacza to, że mając do zmierzenia długość 1 metra, niezalecane będzie użycie przyrządów pomiarowych pokrywających 8 metrów. Ostatnim elementem są natomiast praktyczne rozwiązania w urządzeniu. Na jakie konkretne funkcje w miarach zwijanych warto postawić? Szczególnie pomocne okazać mogą się tutaj modele z automatyczną blokadą, czy też możliwością wygodnego zaczepienia do paska.