Pasy antyprzeciążeniowe

Pasy antyprzeciążeniowe przeznaczone są do przenoszenia różnego rodzaju ciężkich rzeczy. Najcześciej wykorzystywane do transportowania mebli po płaskiej powierzchni i na schodach, czy też podczas ćwiczeń na siłowni. Dzięki optymalnemu rozłożeniu siły nacisku na mięśnie pozwalają skutecznie odciążyć kręgosłup i ręce użytkownika zapobiegając w ten sposób groźnym urazom. Polecane zwłaszcza na magazynach, logistyce i podczas prowadzenia prac załadunkowych.

All filters

Please select active filters from the list below:

Szelki do dźwigania stosować należy wszędzie tam, gdzie odbywa się podnoszenie przedmiotów o dużej wadze. Wyposażenie tego typu jest podstawą bezpiecznego wykonywania tego typu zadań bez ryzyka poniesienia uszczerbku na zdrowiu. Pamiętajmy też, że oprócz wyposażenia w odpowiedni sprzet pomagający w dźwiganiu trzeba jeszcze zachować inne środki ostrożności. Mając jednak na uwadze, że nie każdy może znać charakterystykę takich produktów poniżej nieco je przybliżamy!

Jak działają szelki transportowe?

Pasy do przenoszenia sprzedaje się zazwyczaj w kompletach składających się z dwóch sztuk. W ten sposób kupując tego rodzaju produkt otrzymamy więc już cały komplet gotowy od razu do użycia dla obu osób obsługujących proces transportowy. Każda sztuka składa się z dwóch kluczowych elementów, na które składają się:

  • szelki (inaczej znane także jako uprzęże)
  • taśma nośna (z jednej strony)
  • klamra szybkomocująca (z drugiej strony)

Sposób zakładania szelek transportowych - instrukcja krok po kroku

Aby takie akcesoria mogły skutecznie pełnić swoją rolę, należy zawsze zwracać uwagę, aby były odpowiednio założone. Na szczęście proces zakładania nie jest skomplikowany i można go zrealizować w kilku krokach. Oto instrukcja jak należy to zrobić:

  • Krok 1 - zakładamy uprzęże na barki
  • Krok 2 - taśmy przełożyć przez szybkomocujące klamry
  • Krok 3 - umieścić transportowany przedmiot na taśmach
  • Krok 4 - wyregulować długość taśmy stosownie do użytkowników i gabarytów przenoszonego przedmiotu

I to wszystko! Po tych kilku prostych krokach będziemy już gotowi do realizowania bezpiecznego transportu

Czy pasa antyprzeciążeniowego można używać samemu?

Wiele osób zastanawiających się nad kupnem może mieć wątpliwości, czy pasy do przenoszenia ciężkich rzeczy mogą być używane przez jedną osobę? Otóż jak najbardziej tak! W takim przypadku nalezy po prostu dokonać niezbędnych korekt w aspekcie ich regulacji i dopasowania. Ponadto pamiętajmy, że wiele tego rodzaju produktów przeznaczonych jest do takiego użytkowania. Jako przykład podać należy tu, chociażby pasy do podnoszenia ciężarów na siłowni, które podobnie, jak te transportowe również mają za zadanie odciążenie nacisku na kręgosłup. Oczywiście także i one zaliczone mogą być więc śmiało do kategorii pasów antyprzeciążeniowych.