Rękawice ATG

ATG to uznany producent wysokiej jakości rękawic ochronnych. Wysoka jakość materiałów, innowacyjne technologie i dbałość o każdy detal – to tylko niektóre z powodów, dla których warto postawić na rękawice ochronne tego producenta

ATG to uznany na całym świecie producent rękawic ochronnych. Wysoka jakość materiałów, innowacyjne technologie i dbałość o każdy detal – to tylko niektóre z powodów, dla których warto postawić na rękawice ochronne sygnowanych tym logotypem. Poznajmy je bliżej!

Produkty bhp ATG – co je wyróżnia?

Firma ATG od początku swojego istnienia ukierunkowała się na projektowaniu i produkcji najwyższej jakości rękawic roboczych. W ten sposób udało się stworzyć produkty, które są znakomitym uzupełnieniem ludzkich rąk. Klienci cenią rękawice ATG między innymi za:

 • najwyższy komfort użytkowania
 • doskonałą chwytność i manualność
 • wyjątkowe właściwości ochrony dłoni
 • wytrzymałość i solidność

Jednym z wyróżników tych rękawic jest fakt, że są one jako jedyne na świecie przebadane dermatologicznie. Zyskując akredytacje prestiżowego stowarzyszenia Skin Health Alliance prezentują całkowicie nową klasę w ochronie skóry dłoni pracowników. Co ciekawe dla jeszcze lepszych odczuć z użytkowania każda z rękawic przechodzi przed zapakowaniem przez proces prania.  Dodajmy też, że żaden z produktów ATG nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, czego potwierdzeniem jest certyfikat Standard 100 by Oeko-Tex. Dbałość o najwyższy standard sprawił, że firma ATG jako jedna z nielicznych nie zleca żadnego z procesów produkcyjnych zewnętrznym firmom. W ten sposób możliwa jest stała kontrola i troska o dosłownie każdy element wytwarzanych rękawic.

Rękawice ATG – nowy standard komfortu!

Oprócz bardzo dobrych właściwości ochronnych rękawice ATG wyróżniają się także niezwykłym komfortem użytkowania. Ten efekt osiągnięto przy pomocy innowacyjnego połączenia trzech technologii:

 • AIRtech
 • ERGOtech
 • TRItech

A na czym polega każda z nich? AIRtech to nowoczesna platforma poprawiająca komfort poprzez eliminowanie gromadzącego się wewnątrz rękawicy ciepła. W technologii zastosowano specjalną opatentowaną powłokę z mikrospienianego nitrylu. Mikroskopijne pęcherzyki tworzą mikrotunele, przez które ciepło jest skutecznie odprowadzane, umożliwiając tym samym oddychanie skórze rąk. W praktyce oznacza to więc, że rękawica przepuszcza powietrze w każdym swoim punkcie, umożliwiając użytkowanie nawet przez bardzo długi czas. Jednym słowem AIRtech gwarantuje pełną oddychalność 360 i optymalne chłodzenie w każdych warunkach. ERGOtech to z kolei system redukujący zmęczenie rąk powodując, że rękawica ochronna staje się niemalże drugą skórą użytkownika. W ten sposób pracownik zyskuje ponadprzeciętne wyczucie i percepcję. Ta cecha jest szczególnie doceniana w przypadku prowadzenie wszelkich prac o charakterze precyzyjnym, podczas których pracownik musi chwycić palcami odzianymi w rękawicę roboczą przedmioty o bardzo niewielkim rozmiarze. Ostatnim systemem odpowiadającym za komfort użytkowania rękawic ATG jest TRItech. Wykorzystuje on połączenie trzech różnych warstw, co powoduje, że każda rękawica tej marki jest wyjątkowo elastyczna i wytrzymała. 

Certyfikowana ochrona dłoni w rękawicach ATG

Tak jak wspominaliśmy na początku ochrona dłoni to absolutny priorytet każdej rękawicy spod szyldu ATG. Dlatego też absolutnie nie może dziwić to, że również w tym celu zastosowano mnogość innowacyjnych technologii. Dzięki temu każdy model jest delikatny nie tylko dla skóry użytkownika, ale także planety. Wszystko dlatego, że inżynierzy ATG stale mierzą oraz monitorują wpływ na środowisko wszystkich stosowanych do produkcji komponentów. Długoletnie doświadczenie pozwoliło zminimalizować negatywne oddziaływanie prowadzonych procesów produkcyjnych na planetę, czego dowodem jest certyfikat ISO dla monitoringu i wdrożenie programu HandCare.

Rękawice ATG – jak działają?

Jak na porządne rękawice robocze przystało, te sygnowane logotypem ATG zapewniają niezbędne zabezpieczenia przed przecięciem, wysoką temperaturą oraz cieczami. Oprócz tego posiadają one również właściwości antypoślizgowe znacznie poprawiające bezpieczeństwo chwytu. Odpowiadają za to następujące technologie:

 • CUTtech
 • DURAtech
 • GRIPtech
 • LIQUItech
 • THERMtech

A co te pojęcia konkretnie oznaczają? CUTtech to specjalna platforma obejmująca przędzę oraz włókna, dzięki czemu rękawice zyskują odpowiedni poziom odporności na przecięcie. To, co jednak równie ważne takie zabezpieczenie ma również kooperować z komfortem użytkowania. Włókna użyte do produkcji rękawic antyprzecięciowych ATG odznaczają się nie tylko wytrzymałością, ale także dużą lekkością. Całość wzbogacona jest jeszcze o nitrylowe wzmocnienia umieszczone pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. W efekcie znacząco poprawiła się wytrzymałość w obszarach rękawicy szczególnie narażonych na uszkodzenie. DURAtech to natomiast technologia zwiększająca trwałość rękawicy. Za jej pomocą możliwe jest nawet częste pranie rękawic bez utraty ich właściwości. W ten sposób rękawica zyskuje dłuższą żywotność, a użytkownik oszczędza pieniądze. GRIPtech to z kolei system przeznaczony do pracy zarówno na suchych, jak i zabrudzonych powierzchniach. Poprzez wykończenie „micro-cup” stabilizuje chwyt, znacząco zwiększając bezpieczeństwo użytkownika, podczas operowania rękawicą nawet przy częściach o bardzo niewielkich rozmiarach. Użytkownicy pracujący natomiast z olejami, cieczami i innymi substancjami chemicznymi z pewnością docenią technologię LIQUItech, która pozwala połączyć powłoki ochronne z bezszwową konstrukcją. W ten sposób rękawica uzyskuje niezbędne właściwości ochronne przed cieczami i substancjami chemicznymi, bez jednoczesnej utraty elastyczności. Ostatnią z innowacji jest THERMtech zapewniający ochronę zarówno przed ciepłem, jak i zimnem. Ta specjalna technologia inteligentnie dostosowuje swoje działanie do panujących warunków, dzięki czemu rękawica zawsze działa zgodnie z potrzebą użytkownika. Warto dodać, że firma ATG posiada własne fabryki, w których wytwarzane są specjalne włókna o takich wyjątkowych właściwościach.

ATG – jakie modele rękawic znajdziemy w katalogu?

Podstawą oferty produktowej opisywanej marki są rękawice:

 • MaxiFlex
 • MaxiCut
 • MaxiDry
 • MaxiChem

I chociaż każdy z nich przeznaczony jest do nieco innych zastosowań, to jednak wszystkie odznaczają się równie znakomitą jakością. Najbardziej uniwersalnymi modelami są produkty z linii MaxiFlexa. Jak mawiają eksperci „zrozumieć Maxiflexa to zrozumieć filozofię ATG”. I faktycznie jak potwierdza praktyka rękawice ochronne z tej linii, łączą w sobie wszystkie cechy, za które tak ceniona jest marka ATG. Jeśli więc środowisko pracy wymaga posiadania bezkompromisowych rękawic ochronnych, to produkty tej marki prosto ze Sri Lanki będą najlepszym wyborem.

Nasz sklep bhp to od lat sprawdzony dystrybutor marki ATG. Dzięki temu zyskujesz więc pewność, że kupujesz je w najlepszym możliwym miejscu.

ATG – to także zarękawki antyprzecięciowe

Duże doświadczenie nabyte podczas projektowania rękawic zaowocowało stworzeniem przez markę ATG niezawodnych rękawów chroniących przed przecięciem. Dzięki użyciu do ich produkcji tylko najlepszych materiałów zapewniają nie tylko niezawodną ochronę, ale też komfort. Co istotne w ofercie zarówno zarękawków, jak i rękawic roboczych znajdziemy szeroka paletę rozmiarów. W ten sposób mogą być one z powodzeniem stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. A jakie są główne zalety rękawów antyprzecięciowych ATG? Tutaj wymienić należy przede wszystkie:

 • trwałość
 • dużą oddychalność
 • najwyższą klasę ochrony antyprzecięciowej

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, śmiało można stwierdzić, że są to wyroby, które z pewnością spełnią wymagania profesjonalistów