Odzież antystatyczna i ESD

Odzież antystatyczna gwarantuje skuteczną ochronę pracowników przez możliwymi wyładowaniami elektrostatycznymi. Działa ona na zasadzie rozpraszania powstających w danym środowisku ładunków elektrostatycznych. Ubrania tego typu świetnie sprawdzą się zwłaszcza na stacjach benzynowych, czy też wszelkich podczas procesów produkcyjnych. Z uwagi na istniejące ryzyka podczas przewozu paliw tego typu ubrania chroniące stanowią obowiązkowe wyposażenie dla kierowców cystern. 

Jak wiadomo odprowadzanie niebezpiecznych ładunków elektrycznych jest bardzo istotne z punktu widzenia wielu pracowników różnych branż. Ma to kluczowe znaczenie szczególnie w trakcie wykonywania zadań w środowisku zagrożonym wybuchem.

Antystatyczne ubrania bhp zazwyczaj wykonywane są z poliestru, bawełny czy też materiału static-control. W niektórych modelach możemy znaleźć też inne udogodnienia, takie jak mnogość kieszeni użytkowych, czy też specjalnie wzmacniane szwy.

Jak stosować antystatyczne ubranie ochronne?

Dokonując wyboru takiego sprzętu ochronnego możemy albo kupować wszystkie elementy oddzielnie, lub też postawić na całościowy komplet. W przypadku, gdy w grę wchodzi zapewnienie pełnej ochrony przed ładunkami elektrycznymi, to zakup od razu całego zestawu wydaje się być o wiele lepszym rozwiązaniem, niż pojedynczych elementów. Dzięki temu nie tylko zagwarantujemy sobie, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować, ale również kompleksowo osłonimy nasze ciało przed ładunkami elektrostatycznymi. Oprócz zakupu wysokiej jakości ubrań antystatycznych, warto także poznać podstawowe zasady ich stosowania. Przede wszystkim pamiętajmy, że aby mogło ono skutecznie spełniać swoją funkcję to całe ciało musi być przez nie zakryte. Tylko wówczas taki antystatyczny komplet będzie mógł zapewnić pełną ochronę użytkownikowi.

Antystatyczna odzież robocza znajduje się oczywiście w ofercie naszego sklepu. Są tutaj następujące jej typy:

- bluzy szwedzkie 

- antyelektrostatyczne ogrodniczki

- koszulki ESD z krótkim rękawem

- długie bluzy ESD

- płaszcze antyelektrostatyczne

- spodnie do pasa

Oprócz samej sprzedaży takiego asortymentu zapewniamy również fachowe doradztwo. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości chętnie pomożemy klientom w doborze idealnego produktu. Na koniec warto pamiętać, że opisywane ubrania mogą także występować w odmianach odpornych na płomienie. Z tego względu trudnopalna odzież antystatyczna stanowi odrębną część tej kategorii.

Jak rozpoznać odzież antystatyczną?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każde ubranie o właściwościach antyelektrostatycznych musi posiadać odpowiednie oznaczenia. W myśl polskiego prawa oznacza się je więc specjalnym logotypem przedstawiającym piorun na tarczy, który sugeruje własnie taki typ ochrony. Dzięki takiej  przejrzystej formie każda osoba już na pierwszy rzut oka może stwierdzić, czy dany model charakteryzuje się ochroną ESD i to bez względu na poziom posiadanej wiedzy z zakresu bhp.