Kurtki robocze damskie

Damskie kurtki robocze to produkty przeznaczone specjalnie dla wszystkich kobiet potrzebujących solidnej osłony przed chłodem, deszczem i wiatrem. To co je wyróżnia to atrakcyjny styl oraz idealne dopasowanie do kobiecej sylwetki. Zakupić u nas można również odmiany ocieplaneświetnie sprawdzające się w zimowych i chłodnych warunkach. Mamy też tu modele, które doskonale chronią przed deszczem i wiatrem. Zobacz sama co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Damskie kurtki robocze stanowią ważną część, gdy chodzi o szeroko rozumianą odzież bhp. Nie sposób bowiem nie zauważyć tego, że rosnąca aktywność kobiet w wykonywaniu różnych zadań powoduje, iż potrzebują one produktów idealnie dopasowanych do swoich potrzeb. Odpowiedzią na prawidłowe zabezpieczenie górnej części tułowia jest właśnie wspomniany element. Damska kurtka robocza powinna jednak posiadać szereg cech, dzięki czemu każda użytkująca ją Pani będzie w pełni usatysfakcjonowana. Wśród licznych produktów znajdziemy kurtki softshell dla kobiet oraz te bardziej typowe przeznaczone na przykład do prostych prac mechanicznych. O tym jak ją wybrać i gdzie kupić damską odzież bhp piszemy poniżej. 

Damskie kurtki robocze, jakie wybrać?

Rynek damskiej odzieży bhp wciąż się rozwija, zatem także i kurtek możemy spotkać coraz więcej. Tak szeroki wybór sprawia, że mogą pojawić się pewne trudności z wyborem konkretnego modelu. Na szczęście dzięki naszym radom i własnemu rozeznaniu można nieco uprościć sobie tę kwestię. No dobrze, a zatem, jakie kurtki do pracy powinny wybierać kobiety, aby być zadowolonymi? Po pierwsze określmy, to do czego zamierzamy wykorzystywać dany sprzęt i w jakich najczęściej warunkach będzie on użytkowany. Zupełnie inne właściwości musi mieć bowiem ta przeznaczona na zimowe warunki, a inne na wiosnę. Jasnym jest przecież, że w zimnym środowisku koniecznością jest, aby damska kurtka robocza ocieplana była dodatkowymi warstwami materiałowymi. Oczywiście zimowe kurtki robocze dla kobiet to także grubsza forma, która powoduje, iż z natury takie produkty muszą być po prostu nieco obszerniejsze i mniej wygodne. Oczywiście przodujące marki dążą stale do tego, by podnosić walory użytkowe, zwiększając, chociażby ich lekkość bez utraty właściwości cieplnych. Na ten moment trzeba jednak pamiętać o tym, że każda damska kurtka robocza na zimę będzie z natury cięższa, od swojej wiosennej odpowiedniczki. W tym wypadku jednak Panie nie mają raczej zbytniego wyjścia, gdyż nikomu nie trzeba z pewnością tłumaczyć tego, jak przykre konsekwencje może mieć wyziębienie organizmu podczas pracy. Gdy chodzi natomiast o konkretne modele, to każdy musi tutaj dobrać produkty dopasowane do swoich potrzeb i środowiska pracy. Zawsze jednak warto stawiać wyłącznie na wyroby renomowanych producentów, co zapewni odpowiednią jakość

Damskie kurtki robocze softshell

Oddzielną kategorią, o której należy wspomnieć w tym temacie są też damskie kurtki robocze softshell. Charakteryzują się one wykonaniem ze specjalnego materiału pomagającego chronić użytkowniczkę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Powiązane z nimi będą też oczywiście kobiece kurtki ostrzegawcze, które świetnie sprawdzą się w sytuacjach, gdy widoczność odgrywa duże znaczenie. Taki odblaskowy sprzęt kobiecy jest niezbędny przede wszystkim dla Pań pracujących w drogownictwie, na budowie lub też obsługujących różne maszyny budowlane. Czym jeszcze charakteryzuje się dobra damska kurtka robocza softshell? Otóż oprócz skutecznej ochrony przed zimnem i wiatrem, przydaje się też zapięcie na zamek zapewniające możliwość błyskawicznej obsługi. Niektóre modele dodatkowo wyposażono też w odpinany kaptur, co jest kolejną sporą zaletą tych produktów, zwłaszcza gdy pada deszcz. Warte podkreślenia jest też to, że ze względu na swoją uniwersalną formę wiele damskich kurtek softshellowych może być z powodzeniem użytkowanych również na co dzień.

Sklep z damską odzieżą roboczą

Podobnie jak przy zakupie tradycyjnej odzieży bhp, także i kupując tą przeznaczoną specjalnie dla Pań, warto wybierać tylko najlepsze sklepy bhp. Jak pokazuje bowiem rynkowa rzeczywistość, nie wszyscy sprzedawcy odzieży zawodowej posiadają w ofercie damskie ubrania robocze. Taka sytuacja ma rzecz jasna swoje logiczne wyjaśnienie, gdyż pomimo zmian, wciąż największy odsetek osób potrzebujących ubrań roboczych stanowią mężczyźni. Na szczęście w naszym sklepie online oraz punktach stacjonarnych stale prowadzona jest ich sprzedaż.

Kurtki robocze dla kobiet – jaką wybrać?

Często zdarza się, że tradycyjna odzież robocza nie spełnia oczekiwań kobiet. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że standardowe produkty dedykowane są jednak w większości mężczyznom. Nie inaczej jest też, gdy chodzi właśnie opisywany asortyment. Na szczęście kobieca odzież bhp jest swego rodzaju odpowiedzią oraz swoistym rozwiązaniem na rosnące wymagania Pań w tym zakresie. Poszukując więc konkretnego modelu roboczej kurtki dla kobiet, warto z pewnością zainteresować się modelem Max Neo Cerva. Dostępny w dwóch wariatach kolorystycznych, czyli granatowo-różowym oraz niebiesko-czarnym. Jej zaletą jest nie tylko solidne wykonanie, ale również stosunkowo atrakcyjna cena. Niezmiennie też polecamy kolekcję Yowie, tego samego producenta, którą śmiało, można nazwać pewnego rodzaju klasyką w tym segmencie. Oczywiście istotne jest też to co nosimy pod spodem. W tym przypadku świetnie sprawdzą się na przykład koszulki T-Shirt / polo najlepiej również w odmianie damskiej. Pamiętajmy też, że gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, gdzie kupić damską kurtkę roboczą i którą z nich wybrać, to zawsze możemy polegać na fachowych sprzedawcach, którzy udzielą rzetelnej odpowiedzi.