Rękawice robocze

Rękawice robocze, ochronne BHP i środki ochrony kończyn górnych

Najwybitniejsi i najbardziej cenieni specjaliści to ludzie, o których mówi się, że mają fach w ręku. Rękawice robocze BHP i wszelkie inne środki ochrony kończyn górnych to niezbędny atrybut każdego profesjonalnego montera, spawacza, stolarza, piaskarza i wszystkich innych osób, które zawodowo lub amatorsko wykonują różnego typu prace manualne. Prezentowany poniżej asortyment obejmuje rękawice BHP posegregowane według określonych kategorii, dzięki czemu szybko odnajdziesz produkt dokładnie odpowiadający na Twoje wyjątkowe potrzeby.

Rękawice robocze i ochronne podstawowym wyposażeniem pracownika fizycznego

Profesjonalne rękawiczki do pracy powinny niczym druga skóra, dokładnie dopasowywać się do kształtu dłoni zapewniając najwyższy komfort użytkowania, doskonałą chwytność i manualność. Środki ochrony kończyn górnych muszą być wykonane z wytrzymałych i solidnych materiałów spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa. Mocne rękawice robocze, jak sama nazwa wskazuje, zakładane są na dłonie na czas wykonywania rozmaitych czynności, w nierzadko ekstremalnych warunkach i to przez wiele długich godzin. Dlatego nie mniej istotną cechą rękawic ochronnych jest ich przepuszczalność, zapewniająca utrzymanie komfortu przez cały dzień pracy.

Rozróżnienie rękawic roboczych i ochronnych

Przejrzysty podział na poszczególne kategorie znacznie zawęża asortyment, który powinnyśmy brać pod uwagę, kupując najlepsze rękawice robocze ochronne. Sklep BHP to gwarancja dostępności najwyższej jakości artykułów renomowanych producentów, dla których priorytetem jest bezwzględna ochrona rąk. BHP to ściśle określone przepisy, które mają służyć naszemu dobru i ich przestrzeganie nie powinno podlegać dyskusji. Zdarza się jednak, że przez wieloletnie przyzwyczajenia dobrowolnie rezygnujemy z ochrony, mając w pamięci kiepskiej jakości, starodawne i niewygodne rękawiczki ochronne. Czasy się zmieniają i obecnie oferowane rękawice robocze to nie tylko ochrona, ale wręcz innowacyjne uzupełnienie ludzkich rąk. Najnowocześniejsze techniki produkcji stosujące rewolucyjne materiały pozwalają uzyskać nadzwyczajną odporność i wytrzymałość, przy jednoczesnej pełnej swobodzie ruchu.

Chcesz szybko znaleźć rękawice ochronne BHP o konkretnym przeznaczeniu? Nic prostszego, wystarczy, że wybierzesz jedną z przykładowych kategorii: rękawice monterskie, dziane i tkaninowe, powlekane, gumowe oraz z tworzyw, spawalnicze, ocieplane i termoodporne, antyprzecięciowe, antywibracyjne, specjalistyczne, taktyczne, elektroizolacyjne dielektryczne i przechodząc do konkretnej grupy produktów, znajdziesz model odpowiadający na Twoje potrzeby.

Normy rękawic roboczych i ochronnych

Wykonując różnego rodzaju prace fizyczne, narażamy nasze dłonie na urazy mechaniczne i działanie czynników fizycznych i chemicznych. Profesjonalne rękawice roboczeto produkty, które przed wypuszczeniem na rynek zostały dokładnie przetestowane pod kątem spełniania określonych kryteriów bezpieczeństwa. Nawet tanie rękawice robocze muszą spełniać swoje podstawowe zadanie, jakim jest bezwzględna ochrona rąk. Jakie normy rękawic roboczych spotykamy najczęściej?

  • Norma EN388 – opisuje mocne rękawice robocze zapewniające ochronę przed takimi zagrożeniami jak: ścieranie, przecięcie, rozdarcie i przekłucie.
  • Norma EN407 – określa rękawice chroniące przed zagrożeniami termicznymi, takimi jak wysokie temperatury i ogień.
  • Norma EN511 – dotyczy rękawic chroniących dłonie przed zimnem konwekcyjnym i kontaktowym do temperatury -50°C.

Wytrzymałe rękawice robocze opisywane są także przez parametry przepuszczalności wody, ochrony przed mikroorganizmami czy też ochroną przed zagrożeniami chemicznymi.

Czym dodatkowo kierować się przy wyborze rękawic ochronnych i roboczych?

Marzą Ci się rękawice ochronne, które doskonale rozumieją Twoje potrzeby? Weźmy dla przykładu rękawice monterskie dla stolarzy wykonane z chroniącej przed urazami gumy termokurczliwej o specjalnej konstrukcji uwalniającej kciuk, palec wskazujący i środkowy, dla zapewnienia najwyższej zręczności podczas dokonywania pomiarów, cięcia i innych prac. Co więcej, dzięki opatentowanej osłonie na uderzenia z wyściółką z pianki EVA, chronią najczęściej urażaną, pierwszą kostkę.

Dobierz rękawice do zakresu prac, jakie chcesz wykonywać:

  • Praca z ciekłymi chemikaliami - wodoodporne rękawice chemoodporne z wgrzanym narękawkiem
  • Wysokie ryzyko skaleczenia - metalowe rękawiczki antyprzecięciowe
  • Praca pod napięciem - rękawice ochronne elektroizolacyjne

Nasz sklep doskonale rozumie, jak wyjątkowe są potrzeby każdego profesjonalisty. Dlatego nieustannie poszerzamy nasz asortyment, tak by sprostał różnorodnym oczekiwaniom, nie tylko biorąc pod uwagę bogaty wachlarz rozmiarów, barw i podstawowych funkcjonalności, ale również te unikalne cechy rękawic roboczych, dzięki którym osiągniesz jeszcze wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa pracy.

Jaki inny asortyment BHP mieści się w ramach środków ochrony kończyn górnych?

O bezpieczeństwo naszych dłoni dbają nie tylko rękawice ochronne. Sklep Bogaro BHP prezentuje Państwu również takie artykułu jak: rękawice biologiczne i kremy ochronne, zarękawki oraz akcesoria do rękawiczek.

Nie tylko dorośli specjaliści potrzebują rękawice robocze. Sklep internetowy, który dokładnie zna swoich klientów to taki, który nieustanne poszerza swój asortyment. W naszej ofercie znajdziecie również rękawiczki robocze dla dzieci. Wspólne prace ogrodnicze, drobne naprawy czy majsterkowanie to znakomita okazja do zdobywania niezwykłych umiejętności i nauka zachowania zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji.