Koszule flanelowe

Dobrze dobrane stylowe robocze koszule flanelowe to w wielu przypadkach podstawa wygodnej i efektywnej pracy. Służące do podstawowej ochrony ciała sprawdzają się znakomicie zarówno w prywatnym garażu, pralni, jak i na hali produkcyjnej. Ze względu na dużą uniwersalność pokochali je więc pracownicy z bardzo wielu branż. Bez względu na to, czy potrzebna jest Ci flanela robocza w wersji zwykłej, czy ocieplanej, to w tej kategorii znajdziesz dokładnie to czego szukasz. Główny trzon oferty stanowią tu koszule flanelowe marek Sara, Urgent, Reis i Panther gwarantujące odpowiednią jakość

Bawełniane robocze koszule flanelowe – szeroki wybór

Aktualnie, aby móc jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby poszczególnych pracowników producenci oferują duży wybór tego rodzaju produktów. Podstawowy podział, jaki można tu zastosować, obejmuje:

- koszule flanelowe z długim rękawem

- koszule flanelowe z krótkim rękawem

- damskie taliowane koszule robocze

Wśród nich znajdziemy między innymi flanele z kapturem, jak i bez niego. Ponadto można wybierać spośród zróżnicowanych kolorów, jak czerwony, niebieski, szary, zielony, pomarańczowy i wielu innych. Dzięki temu z łatwością dobierzemy je do pozostałych elementów stroju roboczego, a także zaspokoimy swoje stylistyczne gusta. Bez względu jednak na to, który kolor wybierzemy, to zawsze możemy spodziewać się klasycznego wzoru w szkocką kratę, co jest zresztą swego rodzaju „znakiem rozpoznawczym” takich produktów. A jak prawidłowo dobrać koszulę flanelową? O tym piszemy już w kolejnym akapicie.

Jak wybrać roboczą koszulę flanelową do pracy?

Na samym początku każdej takiej decyzji zakupowej jest to, czy potrzebna jest nam męska, czy damska koszula robocza. Jest to dosyć ważne, gdyż oba rodzaje nieco różnią się od siebie kolorystyką i krojem. O tym, jaką wybrać flanelową koszulę bhp powinien jednak zawsze decydować przedewszystkim charakter konkretnych zadań oraz panujące w czasie pracy warunki. Oczywistym jest bowiem, że zupełnie inne cechy powinna mieć koszula robocza wykorzystywana do prostych prac ogrodowych, a innej podczas pracy na przykład przy specjalistycznej produkcji, w pralni czy też mechanice samochodowej. Ważna będzie tu z pewnością także pożądana wytrzymałość. W przeciwieństwie bowiem do swoich zwykłych odmian flanela robocza narażona jest codziennie na mnóstwo czynników mogących ją uszkodzić. Wspomnieć należy tu, chociażby ostre narzędzia, które w trakcie kontaktu z materiałem mogą spowodować jego rozdarcie. Z tego powodu tak istotne będzie to, aby stosowany do ich wytworzenia materiał był wyjątkowo dobrej jakości. Podczas dokonywania końcowego wyboru zwracać uwagę powinno się też na temperatury, w jakich przyjdzie nam pracować. Zwykła flanela robocza z długim rękawem wykonana z bawełny sprawdzi się na przykład w czasie wiosennych prac gospodarczych oraz w pomieszczeniach, gdzie zazwyczaj panuje umiarkowany chłód, takich jak hala produkcyjna, czy też magazyn. Natomiast w czasie prowadzenia lekkich prac w cieplejsze dni można z kolei postawić na wersje ze skróconymi rękawami. Jeśli z kolei potrzebujemy typowej koszuli flanelowej do pracy na zimę, która ma jak najlepiej zabezpieczyć przed mrozem, to wówczas warto zbadać, czy dany model posiada również wewnętrzną pikowaną podszewkę z nylonu. Dzięki niej zapewniona zostanie jeszcze lepsza termoizolacja ciała. Warto tu też dodać, że zimowe koszule flanelowe są zawsze ocieplane w taki sposób, aby nie krępować ruchów użytkownika, co może mieć szczególne znaczenie zwłaszcza dla monterów, mechaników i innych specjalistów wykonujących precyzyjne prace. Jesli natomiast potrzebne nam są typowo damskie koszule flanelowe, to wówczas warto postawić na dedykowane Paniom odmiany z taliowaniem znakomicie dopasowujące się do ich sylwetki.