Odzież skórzana

All filters

Please select active filters from the list below:

Odzież skórzana w branży usługowej

Praca w sektorze usługowym wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale także odzieży, która będzie użyteczna w danym zawodzie. Interesuje Cię odzież skórzana duże rozmiary? A może po prostu szukasz skórzanej odzieży roboczej, która sprawdzi się w praktyce? Sprawdź nas.

Aspekt ochronny skórzanej odzieży roboczej

Ekskluzywna odzież skórzanado pracy ma wiele zalet, jedną z nich jest aspekt ochronny. Właśnie dlatego stawiamy na jakość i bezpieczeństwo, starając się dostosować ubrania do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Nasza odzież skórzana zapewnia wysoką odporność na gorące odpryski, co jest niezbędne np. w przypadku osób pracujących z gorącymi materiałami. Materiały używane do produkcji naszych ubrań gwarantują trwałość produktów. Szukając więc w sieci ofert typu: odzież skórzana sklep internetowy lub odzież skórzana hurtownia, koniecznie zapoznaj się z naszym asortymentem. Pamiętaj, by przy wyborze poszczególnych elementów stroju skórzanego do pracy kierować się charakterystyką i przepisami obowiązującymi w danym zawodzie.

Skórzane dodatki w pracy

Jedną z głównych funkcji skórzanych dodatków w pracy, np. spawacza, jest ochrona w ekstremalnych warunkach. Skórzane elementy, np. Fartuch spawalniczy skórzany, to nieodłączna część pracy w tym zawodzie. Zadaniem skórzanych dodatków jest ochrona przed wysoką temperaturą, np. w postaci iskier. Specjalna obróbka oraz izolacja w odzieży spawalniczej zapewniają dodatkową ochronę przed możliwymi oparzeniami. Wysoka temperatura i ryzyko pożaru to w końcu środowisko wymagające specjalnego wyposażenia i zabezpieczenia pracownika. Warto zaznaczyć, że skóra naturalna charakteryzuje się opóźnionym zapłonem, dzięki czemu przy bezpośrednim kontakcie z płomieniem nie ulega natychmiastowemu zapaleniu, umożliwiając spawaczom ewakuację lub reakcję na niebezpieczeństwo.

Odzież skórzana – czyszczenie

Skóra naturalna to materiał nie tylko wytrzymały, ale także szlachetny, co wiążę się z tym, że wymaga odpowiedniej pielęgnacji i techniki czyszczenia. Pamiętaj, że nieprawidłowe oczyszczanie tego typu materiału może poskutkować jego nieodwracalnym zniszczeniem. Jak się tego wystrzec? Pamiętaj, że dbanie o odzież – zwłaszcza skórzaną, rozpoczyna się już na etapie codziennego użytkowania. Odzież robocza, z racji swojej funkcji, dedykowana jest intensywnej eksploatacji. W miarę możliwości zabezpiecz ją przed długotrwałą ekspozycją na deszcz lub promienie słoneczne, gdyż może to prowadzić do przebarwień. Trudne, lub nawet niemożliwe do usunięcia mogą być także plamy spowodowane tłustymi konsystencjami, np. kremem. Czyszczenie skórzanej odzieży, warto zacząć od zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na metkach – postępując zgodnie z instrukcjami, uzyskasz najlepsze rezultaty. Różnego rodzaju, drobne zabrudzenia, usuniesz ze skóry naturalnej za pomocą bawełnianej ściereczki zwilżonej wodą. By uniknąć zacieków, koniecznie przetrzyj materiał suchym ręcznikiem na koniec czyszczenia. Tłuste plamy wywabisz specjalnym preparatem lub mydłem do skór. Jednym z popularnych sposobów czyszczenia odzieży skórzanej jest także wykorzystanie wody z sokiem z cytryny. By zabezpieczyć skórę naturalną przed pęknięciami, możesz użyć patentu z przetarciem materiału gąbką nasączoną roztworem wody z gliceryną. Miej na uwadze, że zarówno skóry naturalnej, jak też ekologicznej, nie należy prać w zwykłej pralce. Jeśli nie chcesz podejmować się czyszczenia skóry naturalnej samodzielnie, rozważ skorzystanie z usług pralni chemicznej.