Ręczniki

Ręczniki to niezbędny element jeśli chodzi o zachowanie prawidłowego bhp oraz higieny w miejscu pracy. Często wykorzystywane są one dość intensywnie i dlatego z pewnością warto dołożyć wszelkich starań, aby zakupione ręczniki dla pracowników odznaczały się odpowiednią jakością. W ten sposób będziemy mogli je wygodnie i bezproblemowo użytkować nawet przez długi czas. Nasza hurtownia oferuje je w wielu kolorach, wzorach i o różnej gramaturze, dzięki czemu sprostają każdym wymaganiom. Materiały wszystkich wyrobów cechuje również odpowiednia jakość wytrzymująca trudy wszelkich środowisk pracowniczych.

Ręczniki to jeden z podstawowych środków pozwalających zachować niezbędną higienę w każdym zakładzie pracy. Pomimo ich popularności wielu klientów, ma jednak wciąż wiele wątpliwości odnośnie ich wyboru. Czy wybrać zwykły ręcznik bawełniany? A może lepszy będzie taki wykonany z mikrofibry? Między innymi na te pytanie odpowiadamy poniżej.

Ręczniki w zakładzie pracy – higiena i czystość

Każda osoba doskonale zdaje sobie z pewnością sprawę, z tego, że zachowanie prawidłowej higieny w miejscu pracy, jest tak samo istotne, jak w domu. Decydując się na zakup ręcznika do zastosowań przemysłowych, musimy jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów, które niekoniecznie są ważne dla tych domowych. Stosunkowo prosta jest rzecz jasna sytuacja kiedy to zamierzamy stosować go wyłącznie do podstawowych czynności, jak na przykład mycie rąk, czy przedmiotów. W takim przypadku wystarczy bowiem prosty ręcznik bawełniany dobrej jakości. Cała sprawa nieco się jednak komplikuje, gdy chcemy wykorzystywać go bezpośrednio na konkretnych powierzchniach podczas prowadzonych prac. A jak wybrać odpowiedni ręcznik do pracy? Tutaj najważniejsze będzie wykonanie rzetelnej analizy prowadzonych działań. Jeśli na przykład zamierzamy oczyścić stosunkową delikatną powierzchnię, jak lakier samochodowy, ekrany i inne, to w tym celu najlepiej sprawdzą się ręczniki mikrofibrowe. Ich struktura powoduje bowiem, że nie następuje aż tak znaczące tarcie, jak przy innych materiałach, więc wszelkie powierzchnie będą zabezpieczone przed powstawaniem na nich rys i zadrapań. Niestety pewną wadą ręczników z mikrofibry mogą być ich stosunkowo niewielkie możliwości wchłaniania wody i innych substancji. Zawsze jednak chcąc wybrać takie tekstylia przemysłowe, stawiajmy na takie prezentujące odpowiednią jakość. Szczególnie ważne są gramatura i rozmiar konkretnego wyrobu, pozwalający na przykrycie w razie konieczności jak największej powierzchni.

Tekstylia nie tylko dla pracowników!

Chociaż opisywane tekstylia kojarzyć się mogą głównie z zakładami pracy, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je również jako klasyczne ręczniki łazienkowe w domu i biurach. Taka opcja jest szczególnie atrakcyjna w przypadku modeli, posiadających zdobienia i niestandardową kolorystykę, czego w ofercie producentów nie brakuje. I chociaż takie upiększające wzory kojarzyć się mogą głównie z wyrobami pochodzącymi z krajów dalekiego wschodu, to z uwagi na gusta klientów nawet polskie ręczniki prezentują się pod tym względem bardzo dobrze. Ponadto wybierając wyroby od rodzimych producentów, zyskujemy również znacznie szybszą dostawę, gdyż produktów nie będzie trzeba sprowadzać z odległych krajów. Co ważne każdy ręcznik można dobrać pod kątem wielkości, barwy i innych cech, więc śmiało, można go używać nie tylko w pracy!

Ręczniki z bawełny egipskiej – dlaczego to dobry wybór?

Jak wskazują rynkowe trendy, klienci coraz chętniej wybierają ręczniki wykonane z egipskiej bawełny. Nie można się temu zresztą dziwić, gdyż takie produkty rzeczywiście są przepiękne, a dodatkowo posiadają także pewne wyjątkowe właściwości. Dlatego każdy kupujący musi przyznać, że oprócz praktyczności, również prezentują się bardzo dobrze, co ma szczególne znaczenie jeśli zamierzamy ręcznika używać w domu, czy też w biurowym wnętrzu. A jakie są pozostałe zalety ręczników z bawełny egipskiej? Tutaj zaliczyć można przede wszystkim:

  • miękkość
  • dobrą pochłanialność
  • przyjemną strukturę
  • wytrzymałość na pranie

Ponadto bawełna egipska na całym świecie słynie również ze swojej dużej wytrzymałości, zatem wybierając wyrób z tego materiału, możemy być niemalże pewni, że posłuży on nam przez wiele lat. Co ciekawe absolutnie nie trzeba także bać się prania bawełny egipskiej. Tak jak bowiem wspominaliśmy wcześniej, bawełna egipska bardzo dobrze znosi te proces, zatem śmiało możemy ją prać w pralce. Jest to zatem kolejny powód, aby postawić właśnie na tekstylia wykonane z tego materiału.