Rękawiczki dla dzieci

Mamy świadomość, że nasi milusińscy także potrzebują niezbędnej ochrony dłoni. Dlatego prezentujemy tutaj dziecięce rękawice robocze, które doskonale nadadzą się zwłaszcza podczas róznego rodzaju lekkich prac ogrodowych, czy też zabaw. Każda z umieszczonych tu dziecięcych rękawiczek ochronnych oferowana jest w odpowiednio pomniejszonych rozmiarach, tak, aby idealnie pasowała na mniejsze dłonie. Całość uzupełniają jeszcze atrakcyjna stylistyka ze zwierzątkami oraz wesołe kolory, które z pewnością przypadną do gustu każdemu maluchowi. 

All filters

Please select active filters from the list below:

Rękawice robocze dla dzieci

Szukasz modnych i kolorowych rękawiczek roboczych dla 2-latka, lub swojej starszej pociechy? Dobrze trafiłeś, gdyż w prezentowanej ofercie dziecięcych rękawiczek bhp znajdują się modele przeznaczone do różnych zastosowań. Radosne wzornictwo i bogata paleta rozmiarowa sprawiają, że każdy maluch będzie z chęcią wykonywać w nich powierzone zadania. A jak wybrać ten właściwy produkt? Przede wszystkim przemyśl, jakie czynności w danej rękawiczce będzie wykonywać dziecko. Nieco innego bowiem produktu będzie ono potrzebować do sprzątania w domu, innych do zabawy, a jeszcze innych do prac ogrodowych. To na co jednak warto zwracać szczególną uwagę, to jakość wykonania. Ponieważ małe dłonie z natury są o wiele wrażliwsze, należy uważac, aby dana rękawica robocza nie była zbyt szorstka, co mogłoby powodować znaczący dyskomfort. A co jeszcze warto wiedzieć o kupowaniu dziecięcych rękawicach roboczych? 

Jak wybrać rozmiar rękawiczki roboczej dla dziecka?

Tak jak w przypadku standardowych produktów, tak i dziecięce rozmiary rękawiczek roboczych są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy tu rozmiary zaczynające się od 1 a kończace nawet na 8! Z jednej strony daje to co prawda możliwość wręcz idealnego dopasowania do dłoni dziecka, ale z drugiej może powodować pewne kłopoty w trakcie zamawiania. Skąd więc rodzic ma wiedzieć, jaki rozmiar będzie odpowiedni? Tutaj pomoże nam rzecz jasna wykonanie stosownych pomiarów. Jest to na szczęście bardzo łatwe, więc nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Aby to uczynić najlepiej po prostu owinąć miarkę, lub centymetr wokół dłoni dziecka, a następnie otrzymany w ten sposób wynik skonfrontować z tabelą rozmiarów podaną przez konkretnego producenta. 

Dziecięce rękawiczki nie tylko do pracy!

Wydawać by się mogło, że takie modele w małych rozmiarach przeznaczone są tylko do pracy. Tymczasem ich modne wzory i kolorystyka sprawiają, że z powodzeniem takich rękawiczek dla maluchów można używać również na co dzień. Ich uniwersalność powoduje więc, że jest to zakup na bardzo długi czas. Oczywiście, aby produkt poslużył nam jak najdłużej, to należy zawsze wybierać wyłącznie rękawiczki reprezentujące najwyższą jakość. Prawdziwą podstawą, którą musimy zbadać przy zakupie jest sposób szycia, rodzaj i jakość materiału. Pierwsza kwestia często wplywać będzie bowiem, chociażby na to, jak komfortowa dla dziecka w codziennym użytkowaniu będzie dana rękawiczka. Ponadto warto przeanalizować czy zastosowany materiał pozwoli zapewnić podczas pracy wymaganą ochronę dla dłoni naszej pociechy. Na koniec warto pamiętać, że w niektórych sytuacjach dla zachowania pelnego bezpieczeństwa i komfortu należy jeszcze uwzględnić inne elementy ochronne. Jako przykład podajmy tu, chociazby zabawy ogrodnicze na podmokłym terenie, gdzie znajdują się błoto i piasek. W takim przypadku oprócz rękawiczek osłaniających dłonie znakomicie sprawdzi się też obuwie ochronne dla dzieci, które pozwoli zabezpieczyć stopy przed przemoknięciem.