Chemia: środki czystości, sorbenty

Chemia profesjonalna. Wyposażenie BHP i środki czystości

Obowiązkiem pracodawcy jest stworzenie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Zgodnie z kodeksem ma także zapewnić odpowiednie wyposażenie BHP i przydzielić pracownikom środki czystości do higieny osobistej. Przepisy sanitarne regulują również kwestie utrzymania porządku w zakładzie pracy, a do tego jest niezbędna chemia profesjonalna do sprzątania.

Czym wyróżniają się profesjonalne środki do sprzątania?

Utrzymanie porządku w zakładach pracy, obiektach publicznych czy wielkopowierzchniowych sklepach wymaga zastosowania specjalnych procedur. Nie sprawdzą się tam tradycyjne środki czystości, z których korzysta się w warunkach domowych. W miejscach o dużym natężeniu ruchu konieczne jest zastosowanie chemii profesjonalnej o określonych właściwościach. To grupa środków przeznaczonych do czyszczenia powierzchni w przedsiębiorstwach i obiektach użyteczności publicznej. Profesjonalna chemia do sprzątania wyróżnia się skoncentrowanym składem, szybkim działaniem i wysoką skutecznością w usuwaniu trudnych zabrudzeń. Specjalistyczne środki czystości są też często wzbogacane o substancje o konkretnych właściwościach i przeznaczeniu.

Różnice w chemii profesjonalnej a gospodarczej

Pojęcia chemia profesjonalna i chemia gospodarcza są często używane naprzemiennie. To błąd, gdyż preparaty te tworzą całkowicie odmienną grupę produktów. Czym się różnią profesjonalne środki do sprzątania od gospodarczych środków czystości?

 • Stężenie

Chemia profesjonalna charakteryzuje się skoncentrowanym składem substancji czynnych. Często wymaga więc rozcieńczenia zgodnie z zaleceniami producenta, aby przygotować roztwór o właściwym stężeniu. Profesjonalne środki chemiczne do sprzątania pozwalają więc na ekonomiczne czyszczenie dużych powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności. Tradycyjne środki czystości są sprzedawane w kompaktowych opakowaniach, zawierających produkt gotowy do użytku.

 • Właściwości

Środki chemiczne do sprzątania w warunkach domowych to często produkty uniwersalne, przeznaczone do wielu zabrudzeń i różnych powierzchni. Profesjonalna chemia czyszcząca często występuje w formie preparatów o konkretnym zastosowaniu. Wśród nich znajdziesz m.in. produkty o właściwościach dezynfekujących, usuwających tłuste plamy i osady czy przeznaczonych do czyszczenia powierzchni mających kontakt z żywnością.

 • Bezpieczeństwo

Chemia profesjonalna do sprzątania ze względu na wysokie stężenie substancji czynnych, musi być użytkowana według ściśle określonej instrukcji z karty produktu. W przypadku silnych środków często wymagane też jest wyposażenie BHP takie jak specjalistyczna odzież, rękawice czy maski ochronne.

Profesjonalne preparaty to dobre środki do sprzątania, wyróżniające się wydajnością i skutecznością. Mogą też sprawdzić się w warunkach domowych, ale należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowania się do zaleceń producenta.

Chemia profesjonalna do sprzątania łazienek, podłóg i innych powierzchni dla firmy

Wybierając środki do sprzątania, należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. W ofercie mamy preparaty o konkretnym zastosowaniu, wśród których można wymienić chemię profesjonalną do:

 • gruntownego czyszczenia ceramicznych urządzeń sanitarnych;
 • usuwania silnych zabrudzeń i tłustych osadów z pieców, okapów kuchennych czy kratek wentylacyjnych;
 • gruntownego mycia powierzchni wodoodpornych, części maszyn i silników;
 • usuwania silnych zabrudzeń w zakładach przemysłu spożywczego;
 • mycia i nabłyszczania marmuru, ceramiki, PCV i tworzyw sztucznych;
 • ręcznego i maszynowego mycia podłóg odpornych na działanie wody;

W sprzedaży mamy także środki czystości do prania, neutralizowania zapachów, udrożniania rur i wiele innych preparatów do różnych powierzchni.

Środki higieny osobistej dla pracowników

Asortyment obejmuje nie tylko chemię profesjonalną do sprzątania, ale i środki czystości do higieny osobistej. U nas zaopatrzysz się w ręczniki papierowe, pasty BHP, mydła specjalistyczne oraz płyny i żele do dezynfekcji rąk. Wszystkie dostępne preparaty mają stosowne certyfikaty, co gwarantuje ich najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

Podstawowe wyposażenie BHP w zakładzie pracy

Każde przedsiębiorstwo musi być zaopatrzone w wyposażenie BHP, które zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa na terenie zakładu pracy. Wszystkie niezbędne artykuły znajdziesz w naszej ofercie, gdzie proponujemy m.in.:

 • odzież i obuwie ochronne;
 • środki ochrony głowy;
 • osłony twarzy i oczu;
 • nauszniki i akcesoria do ochrony słuchu;
 • apteczki i środki pierwszej pomocy;
 • zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości.

To tylko niektóre produkty dostępne w asortymencie naszego sklepu. W sprzedaży mamy również czujniki, sprzęt przeciwpożarowy i specjalistyczne wyposażenia BHP oraz środki czystości wymagane przepisami kodeksu pracy.

Zapraszamy do zakupu!