Buty Protektor – poznaj ich technologię!

Buty Protektor – poznaj ich technologię!

Poznaj technologie w butach Protektor

Spis treści:

1. Technologia w butach roboczych Protektor - po co?

2. Shock Absorber

3. Self Clean

4. Prt Flex

5. Pro-Tendon w butach Protektor

Technologia w butach roboczych Protektor - po co?

Obuwie robocze już dawno przestało być prymitywnymi elementami ochronnymi. Dziś może przyjmować ono formę innowacyjnych konstrukcji, a przykładem są tu nowoczesne systemy zastosowanie w butach Protektor. Oczywiście polski producent Protektor to jedna z głównych marek rynkowych, gdy chodzi o szeroko rozumiane buty ochronne. Uzytkowane sa one zarówno na placach budowy, magazynach, a nawet terenach wojskowych. Szczególne cenione są za solidność oraz właśnie nowoczesne systemy, o których więcej piszemy poniżej. A po co w ogóle montować tego rodzaju ulepszenia w obuwiu? Tutaj odpowiedź jest jasna i brzmi - ponieważ znacznie zwiększa to komfort oraz bezpieczeństwo prowadzonych prac. Ponadto nie wolno zapominac, że zazwyczaj im więcej technologii zostanie użytych w bucie roboczym, tym będzie on uniwersalniejszy. Jak wiadomo to własnie te elementy są najbardziej narażone na zmienne warunki, więc powinny zawsze dostosowywać się wraz z nimi. I właśnie między innymi temu służą innowacyjne technologie stosowane w butach Protektor i nie tylko.

Shock Absorber

Shock Absorber logo

Pierwszą technologią, o której chcemy wspomnieć, jest system specjalnego odciążania stawów w trakcie poruszania się, czyli Shock Absorber. Umieszczona jest ona w podeszwie obuwia roboczego, przyjmując formę kontrastowych wstawek. Sposób działania polega tu na efektywnym rozpraszaniu nawet dużych wartości oddziałujących na stopy energii kinetycznej. Warto tu zaznaczyć, że poza zwiększeniem komfortu użytkowania takiego obuwia system Shock Absorber zapobiega również powstawaniu wad postawy oraz urazów.

Self Clean

Self Clean Protektor

Self Clean to specjalny system kanalików pozwalający automatycznie odprowadzać wodę z podeszwy. O tym jak jest to istotne, przekonać możemy się przede wszystkim podczas pracy na mokrych i śliskich nawierzchniach. W takich warunkach bardzo łatwo o nagłą utratę przyczepności, która skutkować może różnymi urazami. System Self Clean odpowiada jednak na te problemy, stanowiąc dodatkowe wsparcie nawet w sytuacji szybkiego przemieszczania się po śliskim podłożu.

Prt Flex

Prt Flex protektor

Główny cel, jaki jest stawiany przed technologią Prt Flex to podniesienie komfortu użytkowania buta w nią wyposażonego. Kto bowiem powiedział, że but roboczy musi być twardy i niewygodny? Dzięki konstrukcji podniesionych nosków oraz tylnej części bieżnika osiąga się ponadprzeciętną elastyczność. Efektem tego jest automatycznie dopasowująca się podeszwa do ruchów stopy. Bez względu więc na to, czy użytkownik chodzi, schyla się, czy też klęczy – Prt Flex pozwoli obuwiu naturalnie przystosować się do ułożenia jego stopy i to bez względu na rodzaj podłoża.

Pro-Tendon w butach Protektor

Protendon Protektor

Ścięgno Achillesa to największe ścięgno obecne w ciele człowieka. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie podstawowych ruchów, takich jak chodzenie, bieganie, skakanie i wchodzenie i schodzenie po schodach. Z tego powodu wybierając obuwie do pracy, warto zwrócić szczególną uwagę na jego zabezpieczenie. Na szczęście dzięki technologii Pro-Tendon teraz jest to jak najbardziej możliwe. Przyjmująca specjalną konstrukcję cholewka skutecznie wzmacnia naturalne zabezpieczenie ścięgna Achillesa, poprawiając jego odporność na wszelkie urazy. Dodatkowo cała konstrukcja pełni też funkcję stabilizującą staw skokowy, znacząco ograniczając tym samym ryzyko jego skręcenia.

Powyższa technologia użyta została między innymi w trzewikach roboczych Road, Construct, Trax, Automotive. Dzięki niej każdy z tych modeli skutecznie zabezpieczy ścięgno Achillesa użytkowników.

Ana-Tech

Ana-Tech logo

Obuwie z taką technologią posiada powiększoną powierzchnię pięty, co przekłada się bezpośrednio na stopień przylegania obuwia do podłoża.

Dzięki tak specjalnie zaprojektowanemu kształtowi podeszwy możliwe jest uniknięcie groźnych urazów związanych ze skręceniem kostki.

UV Protection

UV Protection Protektor

Ochrona materiału obuwia przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych ma duże znaczenie dla podniesienia ich żywotności. Znając tę potrzebę, firma Protektor wdrożyła system osłaniający i to nie tylko na części buta, lecz na jego całości. Pozwala to więc na zabezpieczenie dosłownie każdego punktu w obuwiu. Dodatkową zaletą, którą posiada system UV Protection jest też zapewnienie optymalnej temperatury panującej w środku buta, dzięki czemu można go komfortowo użytkować nawet w słoneczne dni.

Warto pamiętać, że niektóre modele butów roboczych wyposażone są jednocześnie w kilka prezentowanych powyżej technologii. Przykładem są tu, chociażby buty Constructw których znajdziemy system Shock Absorber, podeszwę samoczyszczącą, Prt Flex i Pro-Tendon. Takie połączenie nowoczesnych rozwiązań pozwala uzyskać wyjątkowo solidne produkty, które sprostają nawet najtrudniejszym wymaganiom.

półbuty Protektor Costruct 01-005850

(półbuty robocze Construct Protektor 01-005850