Jak rozchodzić buty robocze Lemaitre?

Jak rozchodzić buty robocze Lemaitre?

Jak rozchodzić buty robocze od Lemaitre?

W wielu miejscach pracy obowiązuje narzucony przez firmę tak zwany dress code, a więc spolszczając – zasady ubioru. W innych z kolei, dress code wymuszony jest przez specyfikę wykonywanego zawodu. Wówczas ubiór nie jest wyłącznie wizytówką firmy i „ozdobą” pracownika, ale stanowi o jego bezpieczeństwie i ergonomiczności wykonywanych czynności. Jednym z najczęściej wymaganych lub wręcz narzucanych przez pracodawcę elementów ubioru jest odpowiednie obuwie. Buty ochronne to nieodłączny element pracy w szeroko rozumianym przemyśle, w fabrykach i zakładach wytwórczych, w magazynach czy na halach produkcyjnych, ale także w pracach drogowych, kolei czy energetyce. Słowem – wszędzie tam, gdzie stopy pracownika mogą być narażone na uszkodzenie. Buty robocze mają za zadanie to ryzyko minimalizować.

Gdy pracodawca zapewnia obuwie ochronne…

W celu zachowania przede wszystkim bezpieczeństwa pracy, ale także ergonomii i komfortu pracownika, obuwie ochronne powinno być odpowiednio dla niego dobrane. Wydaje się to czymś naturalnym i łatwym do osiągnięcia, ale… tutaj warto wrócić do myśli z nagłówka i zauważyć, że często pracownik otrzymuje elementy garderoby z zasobów pracodawcy. Siłą rzeczy nie zawsze mają więc idealnie dopasowany rozmiar, co dotyczy również, a może przede wszystkim obuwia. Zmorą są zbyt ciasne buty robocze, ale także takie, do których wytworzenia wykorzystuje się mało elastyczny i sztywny rodzaj materiału. Ta ostatnia cecha nie dotyczy obuwia Lemaitre, którego cholewki wykonywane są w znacznej mierze z naturalnej skóry lub mikrofibry. W przypadku zbyt ciasnego lub nieelastycznego obuwia BHP, warto wziąć pod uwagę…

Sposoby na rozbicie butów roboczych

Uniwersalna metoda na to, jak rozchodzić buty robocze nie istnieje, a każdy sprzedawca w sklepie obuwniczym doradzi, aby przede wszystkim odpowiednio dobrać rozmiar przed zakupem. Jeśli jednak już posiadamy obuwie ochronne od pracodawcy, może okazać się, iż bez odpowiedniego przygotowania butów nie będziemy w stanie w nich wytrzymać przez co najmniej osiem godzin pracy, nawet pomimo odpowiadającego nam rozmiaru. Uwierające, czyli jednym słowem niewygodne obuwie, z pewnością nie jest ergonomiczne. Wyklucza to istotę obuwia ochronnego, nazywanego inaczej obuwiem BHP. Aby tego uniknąć, istnieje kilka domowych sposobów, jak rozbić buty robocze. Pierwszym z nich jest włożenie do butów lekko zwilżonych kulek z papieru na 24 godziny, co poprawia elastyczność materiału i ułatwia dopasowanie go do stopy. Innym sposobem jest ostukanie tylnej części trzewików młotkiem. Zmniejsza to twardość wzmocnionego na potrzeby obuwia ochronnego materiału, a co za tym idzie, redukuje tarcie stopy w uwierającej części buta. Pozostałe metody na to, jak rozbić Lemaitre buty robocze, związane są z temperaturą. Napełnione wodą woreczki umieszczone w butach i włożone do zamrażarki sprawią, że zwiększająca objętość woda pod wpływem zamarzania rozciągnie materiał obuwia w jego szerokości. Z kolei strumień ciepłego powietrza z suszarki skierowany do wnętrza buta, pozwoli skórze zmięknąć i łatwiej ją modelować.

Ważnym elementem dostosowywania nieco uwierających butów roboczych jest właśnie ich modelowanie tuż po zastosowaniu jednego z powyższych sposobów. Jak rozchodzić buty robocze? Najlepiej w sprzyjających, domowych warunkach, gdy skóra cholewki jest odpowiednio elastyczna tuż po jej modelowaniu lub rozciąganiu. Samo chodzenie po płaskiej powierzchni dopasowuje skórę obuwia do stopy w jej najbardziej naturalnym położeniu. Dopiero po takim przygotowaniu uwierających wcześniej butów, śmiało można ponownie użytkować je w wymagających warunkach pracy.

Buty ochronne Lemaitre

Zarówno damskie buty robocze Lemaitre, jak i męskie buty lub półbuty robocze Lemaitre wykonywane są z naturalnej skóry, dzięki czemu są podatne na modelowanie i dopasowywanie do stopy użytkownika. Nieco trudniejsze jest rozciąganie w przypadku egzemplarzy z zamszowej mikrofibry. Jednak jak większość dobrych butów ochronnych, posiadają one wzmocnione, kompozytowe noski, co pozwala na redukowanie tarcia i uwierania buta Lemaitre.