Jakie rękawice robocze do ogrodu wybrać?

Jakie rękawice robocze do ogrodu wybrać?

Modne i wytrzymałe rękawice ogrodnicze? To możliwe! Sprawdź co polecamy

Wybierając rękawice do prac w ogrodzie, można nieco się zaskoczyć. Wszystko dlatego, że tak naprawdę praca w tego rodzaju środowisku wymaga od produktu kilku istotnych właściwości. Jak pokazuje praktyka, wielu użytkowników chciałoby, aby ich rękawice ogrodowe nie tylko były nieprzemakalne, wytrzymałe, ale i ładnie się prezentowały. Czy istnieją produkty łączące wszystkie te cechy? Okazuje się, że jak najbardziej i poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Rodzaje rękawic do ogrodu 

Tak jak wszystkie rękawice ochronne, także i te ogrodowe podzielić można ze względu na charakterystykę. Wyróżniamy tu więc:

  • rękawice nitrylowe lub lateksowe, które dobrze sprawdzą się gdy szukamy produktu wodoszczelnego i o dobrej manualności. Niestety należy jednak mieć świadomość, że są one stosunkowo cienkie, zatem dość łatwo mogą ulec uszkodzeniu oraz przemarznięciu
  • rękawiczki antyprzecięciowe, które jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do ochrony dłoni przed przecięciem. W ogrodzie doskonale sprawdzą się więc np. jeśli występuje kontakt dłoni z ostrymi kolcami kwiatów. Ich wadą może być jednak stosunkowo duża sztywność i zmniejszona manualność
  • rękawice skórzane, dość podobne do rękawic antyprzecięciowych, chociaż o niższym poziomie zabezpieczenia na przekłucie. Rękawice tego rodzaju mogą występować również w wersji ocieplanej, co sprawia, że bywają niezastąpione zwłaszcza w czasie panowania niższych temperatur.
  • wampirki, uniwersalne rękawice uwielbiane zwłaszcza przez działkowców. Wykonane z bawełny, wyposażone w gumę od wewnątrz poradzą sobie z większością prac ogrodowych. Niestety w przypadku ich zamoczenia mogą mocno przepuszczać wodę do środka.
  • rękawice neoprenowe, ze względu na swoją strukturę dobrze nadadzą się do pracy w ogrodzie w jesienne i wiosenne dni. Cenione przez użytkowników zwłaszcza za swoja elastyczność i stosunkowo dobrą ochronę przed cieczami
  • rękawice z gumy, które warto mieć przy sobie zwłaszcza w deszczowe dni, lub stosowania chemikaliów. Dzięki temu, że szczelnie zabezpieczają dłonie przed cieczami, zapewnią bezpieczeństwo nawet w czasie prowadzenia dość specjalistycznych prac.

Reasumując kluczowe znaczenie dla satysfakcji używania, będzie więc zawsze staranne dobranie danego rodzaju rękawicy do wykonywanej pracy.

Rękawice robocze w kwiaty

Przeglądając ofertę rękawic ochronnych, można natknąć się także na dość ciekawe i oryginalne produkty. Jeśli szukasz modeli o niebanalnym wyglądzie, takich jak np. rękawice robocze w kwiaty warto spojrzeć na przykład w stronę modelu RFLOWER. Wykonane z poliestru nie tylko sprawdzą się w czasie pracy, ale dzięki kwiatowym wzorom będą się też ładnie prezentować.

rekawice-robocze-w-kwiaty-rflower

Podobnym modelem, lecz tym razem powlekanym nitrylem na całej części chwytnej jest L220408K od Lahti Pro. Te zielone rękawice w kwieciste wzory nie tylko cechują się dobrą elastycznością, ale również wykazują odporność na smary i oleje, co dodatkowo zwiększa ich praktyczność.

rekawice-ochronne-w-kwiaty-zielone-lahti-pro-l2200408k

Rękawice MaxiDex ATG – idealne dla kobiet w ogrodzie

Przeglądając ofertę rękawic ochronnych, czasami warto sięgnąć też nieco głębiej. Może się bowiem zdarzyć tak, że dany produkt niekoniecznie wygląda na przeznaczony do prac ogrodowych, lecz jego właściwości sprawiają, że świetnie się do nich nada. Idealnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest MaxiDex marki ATG.  Cechą szczególną wyróżniający ten model wśród innych propozycji jest doskonałe wręcz dopasowanie do dłoni oraz wytrzymałość na rozdarcia. Dzięki temu możliwe będzie precyzyjne operowanie dłonią nawet podczas pracy w stosunkowo ograniczonej przestrzeni. Co ważne rękawice MaxiDex wykazują też pełną szczelność, więc mogą z powodzeniem być zastosowane nawet jako rękawice do mokrej ziemi. Doskonałe przyleganie rękawiczki do dłoni pozwala z kolei zabezpieczyć, chociażby wnętrza paznokci przed ich zabrudzeniem, co może być szczególnie istotne zwłaszcza dla kobiet dbających o ten aspekt.

MaxiDex-Atg-19-007

Oczywiście klasa tego produktu sprawia, że świetnie nadaje się zarówno do pracy wewnątrz, jak  chociażby szklarnie, jak i na zewnątrz przy plewieniu, przesadzaniu kwiatów itp.