Co lepsze wodery czy spodniobuty?

Co lepsze wodery czy spodniobuty?

Wodery, czy spodniobuty? Co lepiej wybrać?

Wodery, czy spodniobuty? Co lepiej wybrać? Tego typu pytania często pojawiać się mogą w głowach osób poszukujących tego rodzaju asortymentu. I chociaż ciężko wskazać jednoznaczną odpowiedź, to w naszym wpisie postaramy się nieco podpowiedzieć, dla kogo lepsze będą wodery, a kiedy lepiej sprawdzą się spodniobuty!

Wodery i spodniobuty - czym są?

Najogólniej rzecz ujmując oba typy zaliczyć można do kategoriiwodoszczelnych butów wędkarskich o wysokim stanie. Z tego powodu czasami zdarza się tak, że wodery bywają mylone ze spodniami. Tego typu wyposażenie to niezbędny element wyposażenia między innymi każdego wędkarza, czy też zawodowego rybaka, w czasie pracy których występuje częsty stały kontakt z wodą. W takiej sytuacji tradycyjne ubranie po prostu by przemokło i dlatego najczęściej wodery gumowe i spodniobuty gumowe wykonuje się z lekkiego PCV i pianki neoprenowej Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że pomimo dość zbieżnych nazw wodery i spodniobuty, nieco się od siebie różnią. Więcej o tym, kiedy używać obu tych typów piszemy w kolejnych akapitach.

Kiedy używać woderów?

Wodery łączą w sobie cechy tradycyjnych spodni typu ogrodniczki oraz nieprzemakalnych butów. Z natury są nieco cięższe, dlatego generalnie znajdują zastosowanie na głębszych łowiskach i powinny być używane zwłaszcza w sytuacjach wymagających zanużenia powyżej linii pasa. Jeśli więc woda sięgać będzie użytkownikowi do tego poziomu, to wówczas tego typu odzież sprawdzi się idealnie. Ponadto ze względu na technikę łowienia wodery znajdą zastosowanie, chociażby przy łowieniu na spinning na jeziorach i rzekach.

wodery co to sa

Kiedy używać spodniobutów?

Spodniobuty można w skrócie określić po prostu jako zmodyfikowana wersja woderów, gdyż stanowią one nieco lżejszą i bardziej wygodną odmianę. Co jednak istotne w spodniobutach znajdziemy od razu specjalnie wbudowane obuwie z gumy. Jeśli więc zamierzamy brodzić w stosunkowo płytkiej wodzie (np. strumieniu), wówczas spodniobuty będą doskonałym wyborem.

Podsumowanie

Jak widać wybór między woderami, a spodniobutami nie musi być wcale taki trudny. Wszystko zależy bowiem od wykonywanych czynności i środowiska w którym będziemy nimi operować. Z pewnością jeśli tylko charakter zadań na to pozwala, to warto stawiać jednak na spodniobuty, które będą po prostu wygodniejsze w użytkowaniu.